wybrzeze

Najpopularniejsze sporty na wybrzeżu

1 sierpnia 2018 0

sporty wybrzeża gdańskZłociste plaże, szerokie morze i restauracje serwujące wyśmienite dania to pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy na myśl o Wybrzeżu Bałtyckim. Okazuje się jednak, że ma ono znacznie więcej do zaoferowania niż mogłoby się wydawać. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zabytkowej architektury, jak i sportów, nie tylko wodnych. Spędzanie urlopu coraz rzadziej ma formę wylegiwania się na plaży, bowiem duża liczba odwiedzających Wybrzeże chętnie spędza ten czas aktywnie, nie tylko na kibicowaniu uczestnikom turniejów, meczów czy zawodów, ale również biorąc w nich udział samemu.

Sporty plażowe na wybrzeżu

Dla zainteresowanych turystów przewidziano wiele możliwości wypróbowania swoich sił w sportach, z którymi na co dzień nie mają do czynienia. Wybrzeże obfite jest w szkoły i akademie surfingu, kitesurfingu i windserfingu, a także wakeboardingu i flyboardingu . Oferta kierowana jest nie tylko dla amatorów, ze sprzętu mogą skorzystać również profesjonaliści. Ośrodki tego typu organizują też wydarzenia sportowe, takie jak zawody i pokazy chętnie obserwowane nie tylko przez przyjezdnych, ale również przez mieszkańców Wybrzeża. Osoby, które nie darzą sympatią sportów wodnych, a chcą podczas urlopu poczuć nieco adrenaliny, mogą wybrać oferty nauki latania na wiatrakowcach lub paralotniach. Na Wybrzeżu organizuje się także Regaty Żeglarskie, maratony i biegowe Grand Prix.

Czego można spodziewać się podczas zimy?

Poza sezonem na Wybrzeżu spotkać można znacznie mniejszą liczbę turystów, nie znaczy to jednak, że nie znajdziemy tam żadnych atrakcji. Miasta nad Bałtykiem mają wiele do zaoferowania również podczas zimy. Miłośnicy sportu mogą liczyć na turnieje i mecze rozgrywane na halach sportowych. Szczególnie popularnym sportem na Wybrzeżu jest siatkówka i piłka ręczna. Chętnych do kibicowania jest zawsze dużo, a możliwość wspierania ulubionej drużyny nie jest w tym wypadku uzależniona od warunków atmosferycznych.

Nietypowe sporty na Wybrzeżu

Dużym zainteresowaniem cieszą się także mniej intensywne sporty. Na Wybrzeżu Bałtyckim organizowane są turnieje i festiwale szachowe, na przykład o „Bursztynowe Wybrzeże”, który popularny jest nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci i młodzieży. Do wydarzeń sportowych organizowanych nad Bałtykiem zaliczyć można również mecze tenisa stołowego, które mają charakter nie tylko lokalny, ale także międzynarodowy.

Wybrzeże to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzać urlop aktywnie, lubią poczuć adrenalinę oraz podnieść na duchu walczących o puchar zawodników.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *