wybrzeze

Sport na plaży

28 września 2018 0

sport na plaży

Rozrywka na plaży wydaje się być dość ograniczona. Z jednej strony jesteśmy w stanie poleżeć, odpocząć i kąpać się w morzu czy jeziorze, z drugiej jednak, ile czasu można nie robić nic? Ciepłota wody w naszym kraju również nie wpływa na przyjemność długiego posiadywania w niej. Zatem jakie sporty plażowe możemy wykorzystać podczas pobytu na piasku?

Siatkówka plażowa

Zacznijmy od najpopularniejszej rozrywki, a zatem od siatkówki plażowej. Jest to niezwykle lubiana przez Polaków dyscyplina sportu, a wiele kąpielisk czy plaż inwestuje w specjalne miejsca, gdzie plażowicze mogą swobodnie i na normalnym boisku pograć w popularną plażówkę. Zasady są dość proste, choć z pewnością nikt, kto gra rekreacyjnie nie przestrzega ich w stu procentach. Wystawa musi być wykonywana sposobem dolnym, a zwyczajowo gra się w parach lub indywidualnie. Ale, na plaży jak kto chce!

Beach soccer

Druga z dyscyplin sportowych, które nieodłącznie kojarzą się z wakacjami. Piłka nożna plażowa to wyjątkowa dyscyplina, której uprawianie wymaga dość dużych umiejętności, odwagi oraz kondycji. Bieganie za piłką po piasku jest zdecydowanie bardziej męczące niż po zielonej murawie. Co ważne, w Beach Soccerze nie mamy zasady uniemożliwiającej łapanie piłki przez bramkarza po zagraniu jej od własnego zawodnika. Gole bramkarzy są tu także na porządku dziennym, a wykorzystywanie nierówności piasku jest jak najbardziej dozwolone.

Piłka ręczna plażowa

To sport nieolimpijski, ale znajdujący się w programie zawodów World Games, które są nieoficjalnymi igrzyskami sportów nieolimpijskich właśnie. W tym wypadku, w stosunku do zwyczajnej piłki ręcznej, możemy odnaleźć kilka różnic. Przede wszystkim jedna bramka nie musi równać się jeden punkt, gdyż specjalnie wykonany obrót pozwala na dodatkowe bonusy. Warto zatem próbować. Podobnie jak obecność dodatkowego zawodnika, który to może zdobyć dodatkową bramkę będąc w specjalnie przygotowanej do tego koszulce.

Frisbee

Sport, który głównie rozwija się na trawie, ma także swoją plażową odmianę. Gra w niej mniejsza ilość graczy i nie ma w niej tak dużo wolnej przestrzeni, jednak dość duża kontaktowość oraz dynamika akcji sprawiają, że jest to wyjątkowo widowiskowa dyscyplina sportu.

Istnieje jeszcze wiele sportów, w które granie na piasku sprawia radość. Mowa między innymi o tenisie czy badmintonie. Warto jednak mieć świadomość przynajmniej na temat tych kilku najpopularniejszych dyscyplin i nie zamykać się na klasyczne odbijanie piłki siatkowej.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *