wybrzeze

Najlepszy sportowiec na wybrzeżu

1 sierpnia 2018 0

najlepszy sportowiec wybrzeża
Wysokimi osiągnięciami w sporcie może pochwalić się wielu Polaków. Sukces wymaga nie tylko umiejętności, ale również wytrwałości i samozaparcia oraz wielu godzin poświęconych na trening. Najlepszą nagrodą za włożoną pracę jest miejsce na podium. Dla wielu sportowców równie ważne jest otrzymanie tytułu najlepszego sportowca roku w swojej kategorii.

Najlepszy sportowiec pomorza

Z województwa pomorskiego pochodzi bardzo duża liczba osób intensywnie zaangażowanych w świat sportu. Niektórzy udzielają się wyłącznie lokalnie, a inni wstępują na arenę międzynarodową. W konkursie na najlepszego sportowca roku wzięło udział aż dwadzieścia osób. Miejsce pierwsze zajęła Irmina Mrózek–Gliszczyńska, żeglarka zamieszkująca Chojnice. Największym osiągniętym sukcesem w jej karierze jest zdobycie mistrzostwa świata w roku 2017. W latach 2015-2017 utrzymywała tytuł mistrzyni Polski w żeglarstwie, brała również udział w mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy.

Rugby na podium?

Choć wydawać by się mogło, że rugby w Polsce nie jest zbyt popularne, to w wielu miastach w Polsce znajdują się kluby reprezentujące ten rodzaj sportu. Rugby union – tak brzmi kompletna nazwa, jest grą zespołową. Starcie odbywa się między dwiema drużynami, a każda z nich składa się z piętnastu zawodników. W grze używa się piłki w kształcie owalu, która może być podawana nogą lub ręką. Reprezentantem rugby w Polsce, który otrzymał miano jednego z najlepszych sportowców na pomorzu jest Piotr Zeszutek, zawodnik Ogniwa Sopot, a także kapitan reprezentacji Polski w rugby. Nie można pominąć kobiet, które mają w tym sporcie bardzo duże osiągnięcia. Rugby Lechia Gdańsk to klub, będący wielokrotnym mistrzem Polski, grający obecnie w ekstralidze. Jedną z najlepszych zawodniczek jest Marlena Mroczyńska, której drużyna reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy, gdzie zajęła ósme miejsce.

Biegiem po zwycięstwo

Do kobiet znajdujących się na podium w plebiscycie na najlepszego sportowca pomorza należy lekkoatletka Angelika Cichocka, której specjalizacją są biegi średnie. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć na arenie międzynarodowej, w tym zakwalifikowanie się do półfinału w Mistrzostwach Europy w biegu na 1500 metrów, 3. miejsce w Igrzyskach frankofońskich w biegu na 1500 merów czy 2. miejsce w IAAF World Relays w kategorii sztafeta 4 x 800 metrów. Mimo młodego wieku, biegaczka ma już duże doświadczenie oraz wysokie wyniki, dzięki którym zdobyła w głosowaniu znaczne poparcie wśród mieszkańców pomorza.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *