wybrzeze

Najlepsze zespoły wybrzeża

1 sierpnia 2018 0

najlepsza drużyna sportowa wybrzeżaOkreślenie najlepszej drużyny na pomorzu jest kwestią sporną i zależy od kibiców piłki nożnej. Choć wyniki meczów mówią same za siebie, przeprowadzając ankietę, która miałaby na celu wyłonić najlepszy klub, nie usłyszymy jednogłośnej opinii, a kilka różnych nazw drużyn, które uważane będą za mistrzów w swojej dziedzinie.

Drużyny wybrzeża na podium

Wśród najczęściej wymienianych i chwalonych za osiągnięcia znaleźć można Bałtyk Gdynia, który powstał w 1930 roku i rozegrał prawie 1000 spotkań w ekstraklasie i II lidze. Klub ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów, w tym rozegranie meczu półfinałowego Pucharu Polski czy miejsce na podium w Mistrzostwach Polski Juniorów. Od 2017 roku opiekę nad drużyną i jej składem sprawuje trener Sebastian Letniowski, który wprowadził bardzo wiele zmian w składzie, nie przedłużając umów z niektórymi piłkarzami. Decyzje, które wywołały wiele kontrowersji, miały na celu poprawienie jakości gry zawodników oraz zagwarantowanie drużynie powrotu do II ligi. Do najlepszych drużyn pomorza należy także Lechia Gdańsk. Klub założono w 1945 roku, który swój pierwszy awans uzyskał zaledwie trzy kata później. Drużyna przez rok utrzymywała się w I lidze, a później spadła do ligi II, obecnie rozgrywa mecze w Ekstraklasie. Sukcesy Lechii Gdańsk są bardzo obszerne, a znaleźć w nich można mecz finałowy Pucharu Polski, Mistrzostwo Polski Juniorów w latach 1957, 1993, 1995, 2004 i 2008, pierwsze miejsce w Turnieju Amber Cup 2011 i inne. Wielu wiernych kibiców posiada Arka Gdynia, która jest klubem piłkarskim rozgrywającym mecze w Ekstraklasie. Jego początki sięgają roku 1929, od tamtej pory klub wielokrotnie zmieniał nazwę, jednak utrzymywał poziom gry na tak samo wysokim poziomie. Do najważniejszych sukcesów zalicza się udział w eliminacjach Ligi Europy, dwukrotne zdobycie Pucharu Polski, które miało miejsce w roku 1979 i 2017 oraz Puchar Ekstraklasy.

Drużyny sportowe kobiet na pomorzu

Nie można zapomnieć, że również kobiety chętnie grają w piłkę nożną. Na pomorzu zlokalizowanych jest kilka klubów, a do najlepszych należy zdecydowanie Sztorm II Gdańsk, należący do III Ligi Kobiet, mający na swym koncie wiele sukcesów. Jedną z najlepszych kobiecych drużyn sportowych są Czarni Pruszcz Gdański. Mecze płci damskiej bywają bardzo specyficzne ze względu na wyniki, bowiem rekordowa ilość strzelonych bramek przeciwnikowi podczas jednego spotkania bliska jest trzydziestu. Choć udział kobiet w wydarzeniach sportowych zaczął się stosunkowo niedawno, to rozwija się w bardzo szybkim tempie.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *